Joriy yil 25 may kuni Singapur prezidenti Halima Yaqubning Oʻzbekistonga tashrifi doirasida Oʻzbek-Singapur ishbilarmon doira vakillari ishtirokida boʻlib oʻtgan davra suhbatida, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan “Xususiylashtirish - bu biznes uchun yangi yo'nalish va imkoniyatlar mavzusida taqdimot oʻtkazildi.
Unda, Davlat aktivlarini xususiylashtirishga tayyorlash va xususiylashtirish Departamenti boshligʻi Shoxruh Ohunov taqdimot bilan ishtirok etib, 50 dan ortiq Singapur ishbilarmon soha vakillariga Oʻzbekistonda xususiylashtirish sohasida erishilgan natijalar, kelgusidagi rejalarjumladan, tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq savdoga chiqarilgan va xususiylashtirilishi belgilangan davlat aktivlari toʻgʻrisidagi maʼlumotlar hamda ularni sotib olish jarayonlari boʻyicha tushintirishlar berib oʻtdi.
Shu bilan birga, muzokaralarga boy oʻtgan davra suhbati davomida Davaktiv agentligi vakillari Singapurning 10 dan ortiq yirik biznes hamjamiyati, jumladan, “Das Family Office”, “Meinhardt Group International Limited” va “Ngarde” kompaniyalar rahbarlari bilan G2B uchrashuvlarini oʻtkazdi.
Uchrashuv davomida, xorijiy investorlar uchun mamlakatimizda yaratilayotgan sharoitlar yuzasidan tushuntirish berilib, singapur biznes vakillarini Oʻzbekistondagi xususiylashtirish jarayonlarida faol qatnashishga taklif etildi. Oʻz navbatida, xorij ishbilarmon doira vakillari tomonidan, Oʻzbekistonda mazkur olib borilayotgan xususiylashtirish dasturi ularda katta qiziqish uygʻotganligi taʼkidlab, kelgusi hamkorlik aloqalari kelishib olindi.

Privatization programm in the eyes of Singapore's business community
On May 25 this year, during the visit of the President of Singapore Halima Yaqub to Uzbekistan, at the round-table meeting with representatives of the Uzbek-Singaporean business community, the State Assets Management Agency held a presentation on "Privatization - new horizons and opportunities for business".
Head of Department on preparation for privatization and privatization of state assets Shokhrukh Okhunov presented to more than 50 representatives of business communities of Singapore the results achieved in privatization in Uzbekistan, future prospective plans, including information on state assets offered for sale and subject to privatization under the relevant privatization programs, as well as explanations of the procedure on their acquisition.
At the same time, the representatives of the State Assets Management Agency held G2B meetings with the leaders of more than 10 large business communities of Singapore, including "Das Family Office", "Meinhardt Group International Limited" and "Ngarde".
During the meeting, it was explained the conditions created in our country for foreign investors, as well as representatives of Singapore business were invited to participate actively in privatization processes in Uzbekistan. In turn, representatives of foreign business communities noted that the current privatization program in Uzbekistan has aroused their great interest, and were agreed on further ways of cooperation.