Давактив агентлигининг 2024 йил 20 декабрдаги “UZ CНASYS” МЧЖнинг 70% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Portfolio Investments" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2025 йил 15 март куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Активни хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Давактив агентлиги сотиш жараёнининг кетма-кетлигини ўзгартириш ёки потенциал харидорга (харидорларга) сотишни ёки сабабларини тушунтирмасдан исталган вақтда улар билан музокара олиб боришни рад этиш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва "Portfolio Investments"нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Portfolio Investments" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(i) аризалар бериш муддатига ўзгартириш киритиш;
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва "Portfolio Investments" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;
(iii) ҳар қандай сабабга кўра сотиш жараёнини тўхтатиш;
(iv) ва/ёки исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Савдога тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “UZ CНASYS”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 20 декабря 2024 года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) по приобретению 70% государственной доли в уставном капитале ООО «UZ CНASYS» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации Portfolio Investments, всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 23:59 (по ташкентскому времени) 15 марта 2025 года.
При этом в целях обеспечения конкурентной среды, Консультант параллельно продолжит работы по привлечению еще больше потенциальных инвесторов к процессу продаж и получать заявки по Выражению заинтересованности в покупке актива (Expression of Interest).
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приема Обязывающих предложений (BO) по процессу приватизации Актива остается без изменений.
Агентство госактивов оставляет за собой право изменять последовательность процесса реализации или отказываться от реализации любому потенциальному покупателю (покупателям) или от переговоров с ними в любое время без разъяснения причины.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и "Portfolio Investments" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Portfolio Investments" оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(i) вносить изменения в срок подачи заявок;
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и "Portfolio Investments" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;
(iii) прекратить процесс продажи по любой причине; и/или
(iv) оставляет за собой право прекратить все обсуждения и переговоры с любым потенциальным покупателем(ями), касающиеся Сделки, в любое время и без объяснения причин.